Žluté vesty – 9. týden

Zdroj:
https://www.zerohedge.com/news/2019-01-12/watch-absolute-mayhem-yellow-vests-battle-french-riot-police-during-9th-week

Záloha:
https://web.archive.org/web/20190122092626/https://www.zerohedge.com/news/2019-01-12/watch-absolute-mayhem-yellow-vests-battle-french-riot-police-during-9th-week

Fakta:
Protest žlutých vest trvá již 9. týden a z protestu proti zvýšení daní se stal otevřený odpor proti vládě Emanuela Macrona, včetně střetů civilistů s ozbrojenou policií.

Názor:
O žlutých vestách se přestalo v médiích psát. Na hlavních stranách předních českých médií není o žlutých vestách ani zmínka, přitom v ulicích Francie zuří tvrdé boje mezi protestujícími a policií. Přeloženou verzi do Češtiny je možné číst v Google Translator.

Všímáme si také bezradnosti vládnoucí garnitury. Žluté vesty jsou totiž spojenectvím v nenávisti, nikoliv v konkrétních požadavcích. Nejde tak o žádnou organizovanou strukturu, jejíž představitele by média mohla zdiskreditovat na základě vykonstruovaných kauz, nebo které by vláda a prokuratura mohla pozavírat, rovněž pro vymyšlené a imaginární zločiny. Situace ve Francii je modelem budoucích občanských nepokojů na evropském kontinentu a vlády celého světa dění bedlivě sledují. Nemělo by to ujít ani místním čtenářům.