Británie a USA obvinili Rusko z páchání válečných zločinů

Zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/aleppo-bombardovani-boris-johnson-d5n-/zahranicni.aspx?c=A160925_130826_zahranicni_aba

Záloha:
http://web.archive.org/web/20161006082307/http://zpravy.idnes.cz/aleppo-bombardovani-boris-johnson-d5n-/zahranicni.aspx?c=A160925_130826_zahranicni_aba

Fakta:
Británie obvinila Rusko z páchání válečných zločinů v Sýrii. Diplomaté USA označili Rusy za barbary. Rusové údajně vědomě bombardovali humanitární konvoj a také mohou za žalostný stav země.

Názor:
Neuvěřitelné pokrytectví všech zúčastněných stran postoupilo na novou úroveň. Rusko je jediná zahraniční velmoc, která má legitimní mandát v Sýrii působit. Všichni ostatní jsou nepřátelské ozbrojené síly, které nemají na území Sýrie co pohledávat. Největším překvapením pak zůstává, že Rusko je obviněno bezpečnostní radou OSN, kterou vůbec nezajímá nelegální napojení USA na islámské teroristy v Sýrii, ani to, že USA útočí libovolně ve světě bez mandátu OSN, ani to, že USA bombarduje nemocnice a civilisty, nikoliv náhodou, nebo omylem. Úplně nejzajímavější na tom všem je, že ve všech propagandistických publikacích, které vycházejí ve všech českých médiích není ani jediný rozhovor se syrským prezidentem, nebo syrskými lidmi. V OSN se jedná o Sýrii bez Sýrie a syrská vláda ani diplomacie nemá vůbec žádný mediální prostor. Co si můžeme o takové žurnalistice asi myslet?